Trend

Tesettür Modasıyla İlgili En Sık Yapılan Hatalar

Tesettür modasıyla ilgili en sık yapılan hatalar, genellikle beklenen şıklığı elde etmeyi engeller. Ancak özellikle tesettür modasının yeni yeni popüler olması, yapılan hataların artmasını etkilemektedir.

Eşarbın doğru bağlanmaması, renklerin uyumlu seçilmemesi, tercih edilen çantanın uygun olmaması gibi tesettür modasıyla ilgili yapılan hataları yapmamak için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

En Sık Yapılan Tesettür Modası Hataları

Tesettür modasıyla ilgili en sık yapılan hatalar

Tesettüre yeni girmiş ya da daha önceden farklı bir stil tercih ettiği için tesettür modasıyla ilgili hatalara düşen kadınlar, bazen kombinlerinden soğuyorlar. İşte bu hatalara düşmemek için en sık yapılan hataları bilirseniz, kolay kolay hata yapmazsınız.

İşte tesettür modasıyla ilgili en sık yapılan hatalar…

Beden Ölçüsüne Uygun Olmayan Kıyafetler Seçmek

Tesettür giyimde bedene uygun seçimler yapmak oldukça önemlidir. Rahatlık sağlamayan veya yeterince örtmeyen kıyafetler, tesettür modasıyla ilgili en sık yapılan hatalar arasındadır.

Genellikle online alışveriş yapmayı tercih eden tesettürlü kadınların düştüğü hataların başında gelen beden ölçüsüne uygun olmayan kıyafetlerin seçimi, manken üzerinde görülen kıyafetlerin tercih edilmesi ile alakalıdır.

Tesettür giyim alışveriş siteleri, manken seçerken elbette kıyafet ölçüsüne uygun bir manken seçerlar. Fakat aynı ölçüler sizin bedeninize uygun olmayabilir. Bu yüzden böyle bir hata yapmaktan kaçınmalısınız.

Abartılı ve Gösterişli Aksesuarların Kullanımı

Tesettür giyimde doğru aksesuarlar kullanılmalıdır. Abartılı ve gösterişli aksesuarlar, tesettür kıyafetlerle çelişebilir ve görünümü abartılı hale getirebilir.

Tesettür modasıyla ilgili en sık yapılan hatalardan biri de gösterişli ve aksesuarların abartılı olmasıdır. Bu da yine klişe bir görünüme neden olmaktadır. Tesettür kıyafetler, biraz daha sade ve estetik olmalıdır. Bu yüzden seçim yaparken abartılı aksesuarlardan ve gösterişli kıyafetlerden uzak durmanız gerekir.

Renk Uyumuna Dikkat Etmemek

Birçok kadın, birkaç farklı renk tonunu karıştırmakta zorlanır. Tesettür giyimde renk uyumu oldukça önemlidir. Renklerin birbirleriyle uyumlu olması, giyimin daha şık ve zarif görünmesini sağlar.

Tesettür kıyafet seçerken özellikle giyeceğiniz alana göre ve ten renginizle uyumlu olan renkleri tercih etmeye özen göstermelisiniz. Aksi halde şık olayım derken daha kötü bir duruma düşebilirsiniz. Renk uyumu sadece tesettür kıyafetler için geçerli değil, diğer kıyafetlerin seçiminde de özen gösterilmesi gereken bir ayrıntıdır. Tesettür modasıyla ilgili en sık yapılan hatalar arasında yer alan bu durumdan kaçınmanızı öneririz.

Tesettür Giyimde Şıklığı Abartmak

Şık ve zarif görünmek isteyen kadınlar, bazen tesettür giyimi abartarak yanlış bir görünüm elde ederler. Tesettür giyimde sadelik ve zarafet ön planda olmalıdır.

Tesettür modasıyla ilgili en sık yapılan hatalar arasında şıklığın abartılmasıdır. Aslında sade giyinmek şık olmaya engel değildir. Bilakis şıklığı abartmanız durumunda, daha da rüküş olursunuz. Bu yüzden tesettür kıyafet seçimi yaparken hem sade hem de şık olabilecek modelleri tercih etmek gerekir.

Yanlış Kumaş Seçimi

Tesettür giyimde kullanılan kumaşlar önemlidir. Yanlış kumaş seçimi, giyimin rahatsız veya sıcak hissedilmesine neden olabilir. Ayrıca, kumaşların kalitesi de tesettür giyimin görünümü üzerinde büyük etkiye sahiptir.

Özellikle bir yaz günü düğüne giderken yanlış kumaş seçiminde bulunmak hem davetin zevksiz geçmesine neden olur hem de rüküş bir duruma düşmenizi etkiler. Bu yüzden seçtiğiniz tesettür kıyafetin kumaşının rahat ve mevsime uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Tesettür modasıyla ilgili en sık yapılan hatalar arasında yer alan bu durumdan da kaçınmalısınız.

Bu gibi hatalardan kaçınmak için, beden ölçülerinize uygun kıyafetler tercih edebilir, aksesuarları doğru bir şekilde kullanabilir, renk uyumuna dikkat edebilir, şıklığı abartmadan tesettür modasının zarafetini yansıtabilir ve doğru kumaşları seçebilirsiniz.

Tesettür Giyim Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Tesettür modasıyla ilgili en sık yapılan hatalar arasında birçok farklı konu bulunmaktadır. Biz de bu tip hatalara düşmemeniz için tesettür giyim nasıl olmalıdır ile ilgili bilgi vermek istedik.

Tesettür giyim seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta var. Öncelikle, rahatlık en önemli faktördür. Kıyafetlerin sizi rahatsız etmemesi ve gün boyu kullanırken herhangi bir sorun yaratmaması gerekir.

Bir diğer önemli nokta ise uygun beden ölçüsüdür. Çok sıkı ya da çok bol olan kıyafetler hem rahatsızlık verir hem de kötü görünüme neden olur.

Ayrıca, tesettür giyimde renk ve desen seçimi de oldukça önemlidir. Sade ve yumuşak renkler tercih edilmeli, göz yormayan ve abartılı olmayan desenler kullanılmalıdır. Aksesuar kullanımı da doğru seçilmelidir. Şık ve zarif aksesuarlar, kıyafetinizi tamamlayacak ve tarzınızı yansıtacaktır.

Son olarak, tesettür giyim seçimi yaparken kendi zevkinize uygun parçalar seçmelisiniz. Her zaman moda trendlerine uymak yerine, kendinize özgü bir stil yaratmalısınız. Bunların hepsi göz önünde bulundurulduğunda, tesettür giyim seçimi oldukça kolay hale gelecektir.

Şık Tesettür Kombin Önerileri

Günlük hayatta rahat ve şık bir tarz yaratmak için tunikler ve pantolonlar harika bir seçenek olabilir. Örneğin, siyah bir pantolon ile haki ya da bej renkli bir tunik giyebilirsin. Bu kombini şık bir çanta ve uygun ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz.

Özel günlerde ise etek ve bluz kombinleri tercih edebilirsiniz. Koyu renkli bir eteği, beyaz bir bluz ile kombinleyerek çok şık bir görünüm elde edebilirsin. Aksesuar olarak ince bir kemer ve sadelikten vazgeçmeyen küpe ve bilezikler kullanabilirsiniz.

Düğünler ve benzeri özel etkinlikler için tercih edebileceğin abiye elbiseler de mevcut. Siyah veya lacivert tonlarındaki uzun bir elbise son derece şık görünebilir. Bunun yanı sıra, şal ve uygun bir çanta gibi aksesuarlarla kombinleyebilirsiniz.

Unutmayın, tesettür giyimde en sık yapılan hataların neler olduğunu bilirseniz kombin yaparken hem daha rahat seçim yapabilir hem de beklediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. Tesettür modasıyla ilgili en sık yapılan hatalardan uzak durun. Fikir ve önerilerinizi yazımızın yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Tarzınıza En Uygun Tesettür Kıyafeti Seçimi 7 Kombin Önerisi
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Setre Nur

Setre Nur, özgün bir blog sitesi olup tesettür giyim dünyasında yaşanan gelişmeleri ziyaretçilerine aktaran bir blogtur. Sitemiz üzerinden herhangi bir ürün satışı yapılmamaktadır. Yazılarımız özgün olup görsellerin alındığı markalar, görsellerin altında belirtilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu