Elbise

Tarzınıza En Uygun Tesettür Kıyafeti Seçimi | 3 Adımda Stilinizi Oluşturun

Tesettür kıyafeti seçerken tarzınıza en uygun kıyafeti seçmenizi kolaylaştıracak bir rehberi sizlere sunuyoruz.

Bu yazımızda, vücut tipiniz ve tercihlerinize en uygun başörtüsü, eşarp, şal, abiye, elbise, günlük kıyafet seçiminde bulunmanıza yardımcı olacağız.

Bol tesettürlerden, vücut tipinize en uygun tesettür kıyafet modellerine kadar doğru tesettür kıyafeti bulmanıza yardımcı olacak ipuçlarını sizlere sunacağız.

Vücut Tipinize Göre Doğru Tesettür Kıyafet Nasıl Seçilir?

Tesettür kıyafet seçimi

Vücut tipinize uygun tesettür giysiyi seçerken, giysinin hem stilini hem de uyumunu göz önünde bulundurmak önemlidir. Sizin için mükemmel olanı bulabilmeniz için birçok farklı tesettür giyim stili ve rengi mevcuttur.

Seçim yaparken farklı tarzda tasarlanmış, kalıp olarak vücut tipinize uygun kıyafetleri seçmeye özen gösterin. Tabi ki bunu yaparken nasıl bir tarz seçmeniz gerektiği konusunda site vitrinlerini incelemek, mağazaları gezmek vs. güzel bir fikir olacaktır.

Başörtü Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Eşarp seçimi

Başörtüsü veya şal, tesettür giyim kıyafetleri içerisinde en önemli parçaların başında gelir. Şık ve tesettüre uygun şekilde giyinmek için öncelikle başörtüsü seçimi ile başlamanız gerekir.

Başörtüsü seçimi yaparken, ten renginize uygun, tesettür kıyafetiniz ile kombine edebileceğiniz renklerde ve modellerde seçim yapmanız gerekir. En iyi tesettür eşarp markaları arasından seçim yaparak bu konuda yardım alabilirsiniz.

Armine, Aker, Tekbir, Setrms eşarp modelleri gibi renk skalası yüksek markaların eşarp modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Herkes için tek bir doğru başörtüsü stili yoktur. Vücut tipinize ve tercihlerinize bağlı olarak bol bir başörtüsü veya daha sıkı bir başörtüsü tercih edebilirsiniz. Bol başörtüler yaz için mükemmelken, daha sıkı başörtüler daha çok yönlüdür ve yıl boyunca giyilebilir.

Daha geleneksel ve klasik bir şey istiyorsanız yarım boy başörtüleri harika bir seçenektir. Herhangi bir kıyafetle harika görünecek şık bir başörtüsü istiyorsanız, gurur verici ve göz alıcı bir stili tercih edin.

Bir tesettür stili seçerken, yüz hatlarınızı ve saç tipinizi göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Örneğin, uzun saçlarınız varsa, sırtınızdan aşağı akacak bol bir başörtüsü tercih edin. Kısa saçlıysanız, başınızı tamamen kapatan daha sıkı bir başörtüsü tercih edin.

Ayrıca, sıklıkla giydiğiniz kıyafetlerin renklerine ve tarzlarına da dikkat edin. Modaya uygun bir başörtüsü stili düğün veya akşam yemeği partisi gibi bir etkinlik için en uygunu olabilirken, daha geleneksel bir başörtüsü günlük kullanım için daha iyi olacaktır.

Sizin için mükemmel başörtüsü stilini bulmak için, farklı başörtülerini denemek için biraz zaman ayırın ve hangisinin vücudunuzda en iyi hissettirdiğini görün. Fikirlerini almak için düzenli olarak başörtüsü takan kadın arkadaşlarınıza da danışabilirsiniz.

Sonuçta, seçiminizde kendinize güvenmeniz ve seçtiğiniz başörtüsü stilinin yaşam tarzınızı ve kişiliğinizi tamamladığından emin olmanız önemlidir.

Tesettür Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Tesettür abiye seçimi

Başörtüsü seçiminden sonra önemli olan bir diğer parça ise kıyafettir. Kıyafet seçimi yaparken tarzınız ile birlikte kullanım alanına göre seçim yapmanız gerekir.

Örneğin düğün ya da özel bir davete gidecekseniz gündelik bir kıyafet yerine daha şık bir elbise modeli seçmeniz gerekir.

En iyi tesettür abiye modelleri arasından seçiminizi başörtünüze göre değerlendirerek yapmanızı öneririz. Özel abiye elbise modelleri, birçok markanın farklı stil seçenekleri ile sunulduğu için kendinize en uygun bir modeli daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Tesettür Elbise Abiye Önerileri

Tesettür abiye elbise modelleri konusunda iddialı birçok isim bulunmaktadır. Moda dünyasının en önemli isimlerinden Pınar Şems, Gamze Polat, Hülya Aslan, Tuğba Venn, Nihan gibi isimlerin modellerini inceleyerek en iyi tesettür abiye elbise modellerini inceleyebilir, stilinize uygun bir modeli seçebilirsiniz.

Ayakkabı Seçimi

Ayakkabı seçimi

Tesettür giyiminizi tamamlamak için ayakkabı seçimine de özen göstermeniz gerekir. Tesettür abiye elbise modeline uygun bir ayakkabı seçmek için de öncelikle gideceğiniz mekanın ruhuna uygun seçeneklerden birini seçmeniz gerekir.

Tesettür kombini tamamlarken ayakkabı seçiminde seçeceğiniz çanta modelinin tamamlayıcı bir parçası olarak düşünerek hareket etmeniz gerekir.

Tesettürlü kadınlar için ayakkabı seçimi önemlidir. Özellikle çok yüksek topuklu ayakkabı modellerinden uzak durmak, stilinize ve tesettürünüze aykırı olmayacak modelleri seçmeye özen göstermeniz daha isabetli bir seçim olacaktır.

Çanta Seçimi

Çanta seçimi

Özel bir güne ya da toplantıya davetli iseniz tesettür kıyafet seçiminden ve ayakkabıdan sonra çanta seçimine de özen göstermeniz gerekir.

Tesettürlü kadınlar için çanta modelleri tasarlayan firmalar, daha sade modeller tasarlarlar. Hem tesettüre uyumlu olması hem de şık olması açısından sade çanta modellerinden yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

Katılacağınıza organizasyon kadınlar arasında ise biraz daha renkli ve janjanlı çanta modellerini de inceleyebilirsiniz. Amacınız, tesettürünüze uygun olabilecek bir modeli seçmek ve tabi bunu yaparken de şıklığı da dikkate alarak seçim yapmak olmalıdır.

Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Setre Nur

Setre Nur, özgün bir blog sitesi olup tesettür giyim dünyasında yaşanan gelişmeleri ziyaretçilerine aktaran bir blogtur. Sitemiz üzerinden herhangi bir ürün satışı yapılmamaktadır. Yazılarımız özgün olup görsellerin alındığı markalar, görsellerin altında belirtilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu