Etek & Pantolon

Ofis Giyimi İçin Sezonun En Trend Kadın İş Kombinleri

Kadın iş kombineleri, iş hayatının en önemli unsurlarıdır. kendine güvenen kadınların en dikkat ettiği hususlardan biri de kılık kıyafet seçimidir. Birbirinden şık ve iddialı kadın iş kombine seçenekleri arasında, bu sezon seçim yapmak çok zor olacak.

İş Görüşmesinde Kadın İş Kombini Nasıl Olmalıdır?

Kadın İş kombinleri yapılırken, çok dikkatli ve özenli olmak gerekir. Ne fazlasını yapacak kadar uçuk, ne de azı yapılacak kadar özensiz olunmamalıdır. Çalışma hayatının parçası olan iş kıyafetleri doğru seçildiğinde, kariyer hayatının tüm kapılarını aralamak mümkün. Ancak yanlış yapıldığı takdirde maalesef ki tüm kapıların kapanması da mümkündür. Bunun için bugünkü yazımızda kadınların iş görüşmelerinde dikkat etmesi gereken noktalara değindik. Hazırsanız şimdi başlayalım.

İş Görüşmesinde Kıyafet Seçimi (Kadınlar İçin)

Önder Özsoy kısa ceket kalem etek pantolon ceket takım
Kaynak: Önder Özsoy

İş görüşmesi, birçok kişinin hayatının dönüm noktasının yaşandığı yerdir. Eğitim hayatının hemen sonrasında gerçekleşen bu kritik evre, kariyer hayatının temellerinin atıldığı ve devamının sağlandığı önemli bir aşamadır.

Bunun içindir ki bu önemli süreçte doğru adımların atılması gerekir. Kadın iş görüşmeleri özellikle bu bahsetmiş olduğumuz aşamalar için daha önem arz eder. İster tesettürlü iş kombinleri olsun, ister diğer kadın iş kombineleri olsun. Baştan sona kadar dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır.

İş kıyafeti seçimi yaparken, cafcaflı ve göz alıcı renklerden kaçının. İş kombini yaparken renklerin dili çok önemlidir. Bunun için tercihen lacivert ve beyaz tonları ile bir kombin yapılmalıdır. Eğer açık bir bayan iseniz etek boyunuzun, diz kapağınızda ya da diz kapağınızın biraz aşağısında bir yerde olması gerekir. Etek yerine pantolon seçilecekse dar olmayacak bir şekilde pantolon seçilmelidir.

İş Görüşmelerinde Tesettürlü Kadın Giyimi

tekbir kısa ceket takım
Kaynak: Tekbir Giyim kısa ceket takım

Tesettürlü kadın iş kombini yaparken yine aynı şekilde lacivert ve beyaz tonları ile kombin yapılmalıdır. Bunun yanı sıra canlı ve desenli eşarp takılmaktan kaçınılmalıdır. Kapalı kadın iş kombinin de asla tercih edilmemesi gereken bir diğer hususta, başa ya da boyun kısmına herhangi bir bronş ve benzeri bir aksesuar takılmamalıdır.

İş görüşmelerinde sade ve düz bir lacivert eşarp ya da şal tercih edilebilir. Eşarbı ya da şalı arkaya götürecek şekilde bağlanmalıdır. Yine aynı şekilde sizi birkaç beden büyük gösterecek aşırı bol giysilerden kaçınmalısınız. Tesettürlü kadın iş kombini yapmak istediğinizde yine aynı şekilde, doğal bir makyaj, kısa tırnaklar, stiletto ya da topuklu babet seçimi yaparak iş görüşmelerinize gidebilirsiniz.

Kadın İş Görüşmesinde Ayakkabı Seçimi

aliş-dress siyah stiletto
Kaynak: ALİS DRESS

Bayan iş kombini yapılırken makyajdan ayakkabıya kadar özenli ve dikkatli olmak gerekir. Kadın iş kombinin de kıyafet kadar önem arz eden bir diğer hususta ayakkabı seçimidir. Kadın iş görüşmesinde giyilmemesi gereken ayakkabılar; Spor ayakkabı, dolgu topuk ve dört beş parmağı gösteren açık ayakkabılardır. Bunun yerine en doğru olan iş görüşmesi ayakkabısı elbette, stiletto ya da topuklu babetlerdir.

Kadın İş Görüşmesine Gidilirken Saçlar Nasıl Olmalıdır?

İş görüşmesi gidildiğinde giyim kuşamın yanı sıra saçların bakımı, toplanması da önemlidir. Eğer açık saçlı bir bayan iseniz kesinlikle kuşamınız kadar saç bakımınıza da dikkat etmelisiniz. Saçlarda dip boya var ise mutlaka bu sorun giderilmelidir. Varsa saçlarda kırıklar bunların alınması ve saçların fönlü olması gerekir. Yani saçlarınızın en bakımlı hali ile iş görüşmesine gitmelisiniz.

Kadın İş Görüşmesinde Kısa Saç Nasıl Olmalıdır?

İş Görüşmesinde Kısa Saç Nasıl Olmalıdır
Kaynak: Marie Claire

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz noktalar giderilmiş ise görüşmesinde kısa saçlı olanların dikkat etmesi gereken başlı noktalara değinelim. Saçlar eğer omuzlarda bitiyorsa ve saçlar açık olarak kullanılmak isteniyorsa, sağdan ve soldan saçtan biraz alarak arkaya doğru bağlanabilir. Böylece yüzünüzü göstererek, jest ve mimiklerinizi doğru bir şekilde kullandığınızı karşıdakilere gösterebilirsiniz.

Kadın İş Görüşmesinde Uzun Saçlar Nasıl Toplanmalıdır?

İş Görüşmesinde Uzun Saçlar Nasıl Toplanmalıdır
Kaynak: Tarz Kadın

Uzun saçlı bir kadın iseniz ve saçlarınız omuz hizasını geçiyorsa mutlaka saçların toplaması gerekir. Tepeden bir topuz yerine daha aşağıda bir topuz, ya da daha derli toplu olacak şekilde saçlar toplanabilir. Bunların yanı sıra hangi saç stili ile iş görüşmesine gidilmemelidir? Elbette örgülü saç stili ile asla görüşmeye gidilmemelidir.

İş Görüşmesinde Makyaj Nasıl Olmalıdır?

İş görüşmesi makyajı
iş görüşmesi makyaj önerisi

Kadın iş görüşmelerinde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de makyajdır. Her kadın bu önemli görüşmeye gittiğine mutlaka makyajına dikkat etmesi gerekir. Asla abartı bir makyaj yapılmamalıdır. Doğal makyaj en doğru ve en yeterli olan makyajdır. Kendi dudak renginize yakın bir ruj seçimi yapabilirsiniz. Asla kırmızı ruj sürmeyin.

İş görüşmesinde tırnaklarınıza asla kırmızı ve protez tırnak kullanmayın. Bunun yerine nut, ten rengi, french ve şeffaf tırnak renkleri tercih edin. Ayrıca takma kirpiklerden de kaçının.

En Şık 5 Kadın İş Kombini      

Ofis ortamına uygun Kıyafet seçimi yapmak her kadının isteğidir. Çalışma ortamının havasını yansıtacak ve rahat bir kombin seçimi yapmak doğru olanıdır. Kadın ofis giyimi şık olması beklendiği gibi rahat olması da beklenir. Daha verimli ve aktif çalışmak için elbette kıyafetlerin ve ayakkabıların konforlu olması gerekir.

Ofis içi kadın giyim, rahat ve şık olmanın yanı sıra doğru renklerin yerinde kullanılması gerekir. Kapalı ofis giyimi yapılırken çok yönlü düşünmek gerekir. Kıyafetinden tutunda saçlara kadar ofis kadın giyim yapılırken bir uyum olması gerekir.

Şık ofis giyim konusu kadınların taviz vermek istemediği bir konudur. Bundan dolayıdır ki her sezon yenilenen kadın ofis giyim seçenekleri yenileniyor. Şimdi sizlere bu sezonun en şık ve en çok tercih edilen kadın iş kombinleri hakkında sezonun en trend modellerini sunalım.

1- Bezko Kadın iş Kombinleri

bezko haki etekli takım elbise
Kaynak: BEZKO

Bezko kadın giyim takımları her zaman ofis kıyafetlerini karşılayacak kadar şık ve konforlu modelleri ile kadınların gözdesi olmuştur. Ofis giyimini karşılayan kadın pantolon ceket takımları, her sezon için en çok tercih edilen ikili takımlardır. Zarafet ve uyumu bir arada taşıyan bir diğer ikili takım ise kadın ceket ve etek modelleri olmuştur. Her kesimin rahatlıkla tercih ettiği ve ofis kıyafet modelleri olarak bilinen bu ikili takım modelleri, her sezonun en çok tercih edilen parçaları olmayı sürdürüyor.

Kadın iş kombinleri arasında değerlendirebileceğiniz 2022 şık ofis içi kadın giyim modelleri arasında yer alan BEZKO ile şıklığınıza değer katacaksınız.

2- Assos Kadın Ceket İş Kombini

assos otantik kadın kareli ceket etek takım
Kaynak: ASSOS

Ofis içi kadın giyim kıyafetleri rahat olmanın yanında şık ve göz alıcı olmalıdır. Ofis içi ceket modelleri her zaman için her kesimden kadınların önceliği olmuştur. Pantolon, etek ve elbise modelleri ile her zaman için kombin yapılan kadın ceketler, bu sezonun en iddialı dış kıyafetlerinden biri olmayı başardı.

Assos markasının sunduğu kadın iş kombinleri arasında yer alan bu kıyafet, kullanıcılarının da beğenisini kazanmayı başaran seçeneklerden biridir.

3- Armine Pantolon Tunik İş Kombini

armine işlemeli ikili takım
Kaynak: ARMİNE

Armine tesettür giyim, tesettürlü kadınların başvurulabileceği tesettür ofis giyim mağazalarından biridir. Her sezon birbirinden şık ve rahat ofis içi kadın giyim kıyafetleri ile tesettürlü kadınların taleplerini karşılıyor. Ofis içi tunik pantolon takım modelleri de bu sezon kapalı kadınların gönlünü fethedecek gibi.

Zarafetinize şıklık katacak kadın iş kombinleri arasında değerlendirebileceğiniz Armine kıyafetleri ile hem rahat hem de görsel anlamda şık bir sonuca ulaşabilirsiniz.

4-Armine Ceket Etek Takımı İş Kombini

armine blazer ceket siyah
Kaynak: ARMİNE

Kapalı ofis kadın takımları, tesettürlü kadınların en kolay kombin yaptıkları kıyafetlerdir. Ofis ceket modelleri açık renkli gömlek ya da bluz ile kolay kombin yapıldığı taktirde, gerisi çok daha kolay kombin yapılabiliyor. Armine etek ceket takım modelleri de tesettürlü kadınların, ofis kifayetleri ihtiyaçlarını çok rahat bir şekilde karşılayabiliyor.

Kadın iş kombinleri arasında değerlendirebileceğiniz Armine etek ceket takım, hem rahatlığı hem de şıklığı ile öne çıkan modellerden biridir. Tesettürlü kadınlar için ofis kombini olarak değerlendirebileceğiniz bu kıyafet, şıklığınızı ön plana çıkartacak.

5-Aker Pantolon Tunik İş Kombini

dantel tunik
Kaynak: AKER

Aker tunik takımları, tesettür ofis giyiminde tercih edilebilecek şık ve rahat modelleri ile her zaman tesettürlü kadınların başvurabileceği ilk adreslerden biridir. Kolay ve şık kombin yapılabilen ofis tunik takımı ile zarafet ve konforu bir arada yaşayabilirsiniz. Kapalılar için kadın iş kombinleri arasında değerlendirebileceğiniz Aker tunik takımları ile şıklığınız ile ön plana çıkacaksınız.

Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Setre Nur

Setre Nur, özgün bir blog sitesi olup tesettür giyim dünyasında yaşanan gelişmeleri ziyaretçilerine aktaran bir blogtur. Sitemiz üzerinden herhangi bir ürün satışı yapılmamaktadır. Yazılarımız özgün olup görsellerin alındığı markalar, görsellerin altında belirtilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu