SaçGelinlik

Yüz Şekillerine Göre En İyi Gelin Saç Modelleri

Gelin saç modelleri, en az seçilecek gelinlik modeli kadar önem taşıyor. Bu yüzden çok öncesinde bu araştırmalar başlıyor.

Düğün Mekanlarına Göre En Trend Gelin Saç Modelleri

gelin saç modelleri

Evlilik sürecine girecek olan gelin adayları trend gelin saç modellerinin yanı sıra, gelinlik modellerine ve yüz tiplerine göre seçimde bulunmalıdırlar. Ne kadar şık bir gelinlik modeli tercih edilse de  yanlış seçilen bir saç modelinden dolayı, kötü bir görüntü kaçınılmaz olacaktır.

Abartılı ve şaşalı gelin topuz modellerinin yerini alan sade ve doğal gelin saç modelleri, son yılların modası oldu. Düğün mekânlarının temasına ve gelinlik modeline uygun olarak seçilen gelin saç modelleri, bir bütün olarak artık ele alınıyor.  Bunun için bugünkü yazımızda yüz tüplerine uygun, gelin saç modelleri konusunu araştırıp bu yazımızda bir araya getirdik. Şimdi hazırsanız başlayalım.

1- At Kuyruğu Gelin Saçı

at kuyruğu gelin saçı

At şekli saç modeli, son yıllarda gelin adaylarının en çok tercih ettiği modellerden biridir. Özellikle vintage ve bohem tarzı gelinlik modellerine uyum sağlayan bu saç modeli, sadeliği ve rahatından dolayı gelin adaylarının dikkatinden kaçmıyor. Açık düğün konseptine uygun olan bu saç modeli oval, kalp elmas ve kare, yüz şekline sahip gelin adayları için uygun bir saç modelidir.

2- Dağınık Topuz Modeli

dağınık topuz modeli

Son zamanların en trend gelin saç modelleri arasında yer alan dağınız topuz modeli, her mekanın ve her konseptin kurtarıcı modelidir. Özellikle özel davetlerde sıkça tercih edilen dağınık topuz, gelin adaylarının da en çok tercih ettiği modeller arasında yer alıyor.

Nerdeyse her yüz şekline uygun olan olan bu kadın saç stili, hareketli v doğal görünümü sayesinde yüz hatlarına masum bir görüntü veriyor. Açık ya da kapalı düğün mekanına göre seçilecek saç aksesuarlarıyla beraber, inanılmaz ve büyüleyici bir görüntü vermek mümkün. Kapalı ya da havuz başı gibi daha ciddi bir mekanlar için inci ya da taş detaylı saç aksesuarlarıyla tamamlamak mümkün.

Daha rahat, spontane gelişen ya da kır düğün mekanları gibi durumlarda sade bir seçim yapılacağı biri çiçek ve kelebek gibi aksesuarlarla bu saç modelini renklendirmek mümkün. Dağınık topuz saç modeli, ayrıca sadece ensede tutturulacak duvaklarla da çok zarif ve şık bir görüntü vermek mümkün.

3- Çember Örgü Gelin Saç Modeli

çember saç modeli

Son bir kaç yıldır gelinlerin en çok tercih ettiği gelin saç modeli olan çember örgü, bu sezonun modasını sürdürüyor. Özellikle kır, plaj ve çiftlik gibi düğün açık düğün konseptinde tercih edilen bu saç stili, oval, elmas ve kare yüz şekline sahip olan delin adayları için kaçınılmaz bir saç modeli.

gelin çember saç örneği

Rahat ve zarif bir görüntü yakalamak isteyen gelin adayları bu saç stilini düz kesim, yırtmaç ve sırt dekolteli gelinlik modellerinde tercih ediyor. Çember örgü saç stili inci ve taşlı saç aksesuarları ile süsleneceği gibi sade bırakmakta mümkün. Bu saç stili çoğunlukla uzun saçlarda tercihe edilse de kısa saçlı gelin adaylarının da favorisi.

4- Balon Saç Modeli

balon saç modeli

Balon gelin saçı modeli, nostalji bir havayı yakalamak isteyen gelin adayları için en iyi saç modelidir. Düğün konseptini nostaljiye dayalı oluşturmak isteyen gelin adayları, bu saç modelini çok tercih ediyor. Saf ve temiz bir görüntü uyandıran düşük topuz gelin saçı modeli, klasik bir gelinlik ile kombine olacağı gibi modern bir gelinlik ile de rahatlıkla tercih edilir.

balon saç modeli

Alçakta ya da ense de tutturulan balon saç modeli, ayrıca yüksekte de tutturularak kullanılabilir. Düğün konsepti ya da özel davet gecelerinde tercih edilen bu saç modeli örneği, davetin tarzına uygun olarak gerek duyulursa saç aksesuarları ile tamamlanır.

Elmas yük şekillerine tercih edilen bu saç örneği, oval ve kalp yüz şekillerine sahip gelin adayları bu saç örneğini tercih edebilir.

5- Bohem Gelin Saç Modeli

bohem gelin saç modeli

Son zamanların en trend gelin saç modeli haline gelen bohem tarzı saç modeli örgü, dağınık, at kuyruğu başta olmak üzere pek çok farklı seçeneği de beraberinde getiriyor. O Kadar şık ve o kadar dikkat çekici olan bu saç stili özellikle açık düğün konseptlerinin vazgeçilmezi oldu.

Uzun ya da kısa saç modeli fark etmeksizin her saç tipine uygun hale gelebilen bu tarz doğru gelinlikle kombin yapıldığı taktirde kusursuz ve doğal bir görüntüyü verecektir.

bohem gelin saç tarzı modeli

Küçük detaylı saç aksesuarları ile bile şık ve tarz haline gelebilen bohem tarzı gelin saç modeli, gelinliğin modeline göre sekil verilebilir. Kır ce plaj düğün konseptlerinin vazgeçilmezi olan bu saç modası nerdeyse her yüz hattına uygun olarak şekil alabiliyor.

Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Setre Nur

Setre Nur, özgün bir blog sitesi olup tesettür giyim dünyasında yaşanan gelişmeleri ziyaretçilerine aktaran bir blogtur. Sitemiz üzerinden herhangi bir ürün satışı yapılmamaktadır. Yazılarımız özgün olup görsellerin alındığı markalar, görsellerin altında belirtilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu